Har du en instruktør i maven? Så har Vodskov Gymnastik brug for dig!

Vodskov Gymnastik er en frivillig forening der afhænger af at frivillige kræfter bruger deres tid i bestyrelsen, som instruktør eller hjælpeinstruktør. Vi planlægger løbende den kommende sæson, og håber at flere vil melde sig som instruktører, så vi kan tilbyde endnu flere spændende hold næste år.

Som instruktør:

  • får du skattefri godtgørelse
  • er du dækket af vores forsikring under træningen
  • er der mulighed for tidlig tilmelding på hold af dig og dine børn
  • får du gratis hold for dig og dine børn
  • kan du komme betalt på relevante kurser
  • har du en forening i ryggen, der gør sit bedste for at bakke op om dig og dit hold.

I foreningen var vi meget klassiske gymnastikhold krydret lidt moderne gymnastik så som Cross Dance. Vi er meget åbne over for idéer til nye hold – det kunne være piltes, boksning, mandegymnastik, parkour, sjipning, hold for den ældre generation mv. – kun fantasien sætter grænser! Så brænder du for at instruere et hold som Vodskov Gymnastik endnu ikke tilbyder, så tøv ikke med at henvende dig!

Drømmer du om at være instruktør på et eksisterende hold, er du også meget velkomne til at kontakte os, så ser vi sammen på mulighederne.

Bestyrelsen kan kontaktes på vodskovgymnastik@gmail.com eller på Facebook og Messenger.