Det sker der i foråret 2023

Har du en instruktør i maven? Så har Vodskov Gymnastik brug for dig!

Vi er allerede ved at planlægge næste gymnastisksæson, og kan se at vi mangler instruktører til følgende hold (hvis holdene skal bestå):

– Pilates

– Spring mix 0.-1. klasse

Vi er også meget åbne over for idéer til nye hold – så brænder du for at instruere et hold som Vodskov Gymnastik endnu ikke tilbyder, så tøv ikke med at henvende dig!

Som instruktør er der mulighed for at komme på kursus, du får et honorar for din indsats og du er dækket af vores forsikring under træningen.

Ved den mindste interesse, skriv til vodskovgymnastik@gmail.com.

Så vil bestyrelsen i Vodskov Gymnastik gerne sig STOR tak til Dorthe Andersen som har instrueret vores pilates-hold, og været en del af foreningen i mangle år. Vi har sat stor pris på, at du har ville bruge din tid og evner hos os i Vodskov Gymnastik, og vi under dig mere tid med børnebørn mv.

Vodskov Gymnastik består kun fordi folk som Dorthe giver sin tid til foreningen – og vi håber at mangle flere vil bruge sin tid i foreningen, til gavn for lokalsamfund og gymnastikglade børn og voksne.